Vakarų Latvijos regione Kuržemėje yra miestelis, dar vadinamas Latvijos Venecija. Tai Kuldiga. Dar X – XIII amžiuje šioje vietoje stovėjo kuršių pilis ir buvo gyvenvietė, kurios pavadinimas (Kuldiga) pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1242 metais, kai buvo pastatyta Livonijos ordino pilis. Livonijos ordino laikais Kuldiga buvo gana svarbus miestas, o nuo XIV amžiaus tapo Hanzos miestų sąjungos nariu. Labiausiai Kuldiga klestėjo XVI – XVII a. kai ji tapo hercogo Jakobo rezidencija ir buvo Kuršo hercogystės sostinė.
Hercogo Jakobo (Jacob Katler) valdymo laikais Kuldigoje buvo laivų statykla, o Ventos upe pasiekę jūrą laivai nuplaukdavo net iki tolimų Kuršų kolonijų – Tobago ir Gambijos. Būtent tais laikais ir atsirado dabar turistų gausiai lankomas garsusis Ventos krioklys (Ventas Rumba).
Įdomiausia tai, kad šis krioklys nėra natūraliai susiformavęs gamtos darinys, o atsirado atliekant Ventos gilinimo darbus hercogo Jakobo pavedimu. O gilinimas buvo atliekamas paraku sprogdinant upės dugne esantį dolomitą. Atliekant šiuos darbus dabartinio krioklio vietoje, pradėjo skilinėti pilies sienos, todėl įsakyta darbus nutraukti. Nuspręsta ties kriokliu iškasti laivybai skirtą kanalą, tačiau darbai taip ir nebuvo baigti, nors vėliau ir buvo atnaujinti, kai kanalą kasę Rusijos imperijos belaisviai. Dabartinis kanalo vaizdas:
Suformuotas Ventos slenkstis tapo populiaria žvejybos vieta. Pavasarį ir rudenį iš jūros plaukdami neršti žiobriai ir lašišos priversti peršokti slenkstį, o tuometiniai žvejai netruko sugalvoti kaip šokinėjančias žuvis gaudyti. Mūsų kraštuose iš vandens į orą šokinėjančios žuvys yra retas reiškinys, o tuo labiau tokių šokinėjančių žuvų gaudymas, todėl Kuldiga vadinama miestu, kuriame žuvys gaudomos ne vandenyje, bet ore.
Ventos slenkstis 1997 metais paskelbtas Latvijos gamtos paminklu. Jo plotis potvynio metu siekia 279 metrus (oficialiai nurodomas plotis – 249 metrai) ir tai yra plačiausias krioklys Europoje.
Kiek žemiau Ventos slenksčio stovi vienas ilgiausių Europoje plytinių arkinių tiltų. Tiltas statytas 1874 metais (2008 metais restauruotas) pagal caro laikų kelių standartus, todėl ant tilto turėdavo prasilenkti dvi priešpriešais važiuojančios karietos. Tilto ilgis siekia 164 metrus.
Taip jau susiklostė, kad netoli nuo plačiausio Europos krioklio, tik kitapus tilto, yra ir aukščiausias Latvijoje Alekšuputės krioklys. XVII amžiuje pastačius pirmąjį Kuržemėje popieriaus malūną, buvo įrengtos užtvankos, iš kurių šis krioklys ir bėga. Jo aukštis 4,5 metro.
1244 metais pastatyta Livonijos ordino pilis buvo sugriauta švedų 1702 metais ir dabar likę tik pilies likučiai. Šioje vietoje įrengtas parkas ir Kuldigos krašto muziejus.
1970 metais įkurtame parke stovi 22 garsios Latvijos skulptorės Livijos Rezevskos skulptūros. Livija Rezevska (1926 – 2004) pirmoji moteris skulptorė Europoje, o gal net ir visame pasaulyje, kuri viena įrengė skulptūrų parką. Čia vienas jos darbų.
Kuldigoje išlikęs vienintelis tokio tipo Pabaltijyje XVI – XVII amžiaus architektūrinis ansamblis, kuris išsidėstęs abiejose Alekšupute upės krantuose.
Dar vadinamas Šiaurės Europos medinės architektūros šedevru, Kuldigos senamiestis yra netaisyklingos formos ir išsiskiria savo siauromis jaukiomis gatvelėmis ir medine architektūra. Prie restauruotų ir spindinčiomis vitrinomis pirkėjus viliojančių Europos senamiesčių pripratusiai turisto akiai Kuldigos senamiestis atrodo gana apleistas ir neprižiūrėtas (nors tokių namų iš tiesų yra), tačiau būtent tai ir daro šį senamiestį patrauklų ir išskirtinį.
Kuldigoje išlikusi 1622 metais statyta hercogo dvaro vaistinė (seniausia išlikusi vaistinė Latvijoje). Tai vienas iš nedaugelio Kuldigos fachverkinės architektūros pastatų.
Kuldigai būdingu architektūros stiliumi senamiestyje savo lankytojus pasitinka Kuldigos turizmo informacijos centras. Šis namas priklausė Kuldigos burgamistrui ir jame 1701 metais buvo apsistojęs Švedijos karalius XII.
Seniausias Kuldigos medinis pastatas, statytas 1670 metais.
Senoji XVII amžiaus Kuldigos rotušė ir rotušės aikštė, kurioje tais laikais buvo turgaus aikštė. Rotušės rūsyje dabar veikia restoranas, o anksčiau čia veikė kalėjimas.
Kuldigos centre pėstiesiems „atiduota” Liepojos gatvė.
Nuo Ventos slenksčio iki senamiesčio ir atgal galima nukeliauti vietiniu transportu.