Mindūnų Labanoro apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Mindūnai, Molėtų raj.
55.219241, 25.560908
Kopijuoti
36 m

Mindūnų apžvalgos bokštas

Pačiame Labanoro regioninio parko pakrašty į dangų stiebiasi antras pagal aukštį Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštas. Jo aukštis sulig devynaukščiu namu, o nuo viršuje įrengtos apžvalgos aikštelės visu grožiu atsiveria Baltųjų Lakajų ežero grožis.

Dar visiškai neseniai Mindūnų apžvalgos bokštas buvo aukščiausias Lietuvoje. Jo aukštis siekia 36 metrus, o į viršuje įrengtą apžvalgos aikštelę veda sraigto formos 214 pakopų laiptai. Liauno medžio kamieną primenančios formos statinys pagamintas iš metalo konstrukcijų ir stipraus vėjo metu gali svyruoti iki 8cm. Bokšto stabilumo užtikrinimui įrengti masyvūs, arti 1000 tonų svorio pamatai, tačiau esant didesniam nei 15 m/s vėjo stiprumui lipti į bokštą nepatartina.

Gerokai virš pušų viršūnių iškilęs Labanoro regioninio parko bokštas atrodo tarsi švyturys žaliuojančioje jūroje, kur žvelgiant tolyn ošia nesibaigiantys miškai. Vaizdas pasikeičia atsisukus į pietvakarius, kur Lakajų kraštovaizdžio draustinio saugomi telkšo Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerai. Pusiasaliais ir salomis turtingi ežerai kartu su juos skiriančiu Ščiūrio ragu pripažintos vienomis vaizdingiausių Aukštaitijos vietovių. Greta dar vienas – Siesarčio ežeras, kurį kartu su 6 jo salomis saugo Siesarčio hidrografinis draustinis.

Kur yra Labanoro apžvalgos bokštas?

Kelyje 114 (Molėtai – Ignalina) ties Mindūnais sukti dešinėn. Link bokšto kreipia įrengtas kelio ženklas. Asfaltuotu miško keliuku privažiavus ežerą važiuoti kairiau, kur prie Mindūnų kempingo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir stovi apžvalgos bokštas. Prie apžvalgos bokšto dirba prekybininkai, todėl galima įsigyti saldumynų ir gėrimų, o link ežero veda nutiestas takelis ir įrengti laipteliai. Sutvarkyta ežero pakrantė, į ežerą nusidriekia pantoninis lieptas.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Violeta
2023-02-25
Rekomenduoju nuvykti !