Medžių lajų tako apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Medžių lajų tako apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Dvaronys, Anykščių raj.
55.48557, 25.060493
Kopijuoti
36 m

Medžių lajų tako apžvalgos bokštas

Anykščių šilelyje prie Puntuko akmens stovintis apžvalgos bokštas yra vienintelio tokio Baltijos šalyse komplekso – Medžių lajų tako dalis. Nuo Puntuko prasidėjęs ir medžių viršūnių lygyje įrengtas Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų, kol pasiekia 21 metro aukštį. Pasivaikščiojus tarp medžių viršūnių galima kilti aukščiau, kur iš 35 metrų aukščio apžvalgos bokšto atsiveria Šventosios upės slėnis. Medžių lajų tako ir apžvalgos bokšto lankymas yra mokamas.

Medžių lajų takas prasideda Šventosios upės slėnio viršuje. Tarp medžių vingiuojantis takas eina tame pačiame lygyje, tuo tarpu slėniui gilėjant didėja ir atstumas iki žemės. Takas todėl ir vadinamas Medžių lajų vardu, kadangi ant plieninių kolonų įrengtas metalinių konstrukcijų takas įrengtas medžių lajų lygyje. 300 metrų ilgio take įrengti stendai su pažintine informacija ir „Anykščių šilelio” eilėmis. Takui baigiantis atstumas iki žemės siekia 21 metrą, o norintys dar gražesnių vaizdų iš aukščiau gali kopti į tako gale įrengtą 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Aukštaitijos regiono tautinės juostos motyvais dekoruotame, iš metalo bei medžio konstrukcijų pagamintame statinyje apžvalgos aikštelės įrengtos 21 ir 34 metrų aukštyje. Medžių lajų tako apžvalgos bokštas pasiekiamas ir neįgaliesiems, nes jame įrengtas liftas. Juo galima pakilti į žemutinę apžvalgos aikštelę. Bokšto apačioje įrengtas informacinis centras. Pasak statybininkų take vienu metu gali lankytis 500 lankytojų, bokšte – 50.

Medžių lajų take pasivaikščiojus tarp medžių viršūnių ateina laikas pasižvalgyti ir po visą Anykščių šilelį. Jis garsus ne tiek savo dydžiu kiek grožiu, kurį savo poemoje apdainavo Antanas Baranauskas. Netoli upės pastatytas Medžių lajų tako apžvalgos bokštas suteikia progą gėrėtis ne tik Anykščių šilelio pušų banguojančiomis viršūnėmis, bet ir vaizdingu Šventosios upės slėniu.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Keliu 1201 (Anykščiai – Kurkliai) nuvažiavus maždaug 5 kilometrus, šiek tiek toliau už Labirintų parko ir apversto namo, reikia sukti dešinėn. Kelias veda iki pat bokšto prieigose įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. Sezono metu rasti laisvos vietos būna sunku, todėl galima lankytiną objektą pasiekti alternatyviu maršrutu. Važiuojant tuo pačiu keliu 1201 likus 200 metrų iki Labirintų parko galima sukti dešinėn ir pavažiavus iki posūkio palikti automobilį. Nuo ten iki Medžių lajų tako apžvalgos bokšto veda Ekotakas, kurio ilgis apie 800 metrų.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.