Yra toks kaimas Varėnos rajone – Panara, kuriame nėra jokių istorinių ar kultūrinių objektų, nėra ir pramogų, traukiančių turistus, tačiau kiekvieną dieną, o ypač savaitgaliais, čia važiuoja žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių. Visų šių atvykstančiųjų tiklas – Pilnų namų bendruomenė. Atvykti čia be automobilio būtų sunku, nebent pėsčiomis, nes kaimas randasi Dzūkijos miško glūdumoje visai netoli Nemuno, kur nei autobusai, nei traukiniai važiuoja. Su automobiliu nuo Merkinės važiuojant link Liškiavos už keleto kilometrų yra rodyklė į kairę, kuri sako, jog iki Panaros kaimo – 5km. Tolumoje pasirodžius Panaros kaimui iš žvyrkelio reikia išsukti į miško keliuką, prieš kurį stovi ne itin pastebima lentelė “Pilnų namų bendruomenė”. Miško keliukas atveda į buvusią ūkininko sodybą, kurios centre stovi medinė bažnyčia ir į akis krenta aplink pavyzdingai sutvarkyta aplinka.

Panara

Už tikinčiųjų paaukotus pinigus ( apie 1,5 mln. litų suma buvo minima viename internetiniame šaltinyje) pastatyta nedidelė, tačiau jauki ir graži medinė bažnyčia. Ne bažnyčios aukščio ir ne dėl investuotų pinigų sumos važiuoja žmonės čia. Nesenai teko aplankyti didžiausią Lenkijoje katedrą. Tikrai įspūdingas statinys, tačiau pabuvus abiejose vietose, Dievas, atrodo, čia yra arčiau. Svarbiausia yra pats tikėjimas. Būtent dėl jo ir važiuoja čia žmonės. Kas sunkios ligos užkluptas, kas priklausomybės kamuojamas, o kas tiesiog dvasinę pusiausvyrą gyvenime praradęs atvažiuoja čia ieškoti paskutinės vilties. Niekur nerašoma, jog čia šventa vieta ar kas apsireiškimą matė, tačiau čia yra žmonių, kurie kitiems padeda sugrąžinti tikėjimą. Tikėjimą ne tik tuo, kas aukščiau už mus, bet ir pačiais mumis.

Panara

Mums atvykus neužilgo pasibaigė sekmadieninės dvasinio gydymo pamaldos, kurių pasiklausyti visi norintieji netilpo į bažnyčią. Tiesa, oras buvo geras ir viskas puikiai girdėjosi lauke. Sekmadieniais po pamaldų kunigas priima atvykusiuosius, todėl tuoj pat prie po bažnytėle esančių kunigo durų nusidriekė eilė. Kita eilė nusidriekė prie parduotuvėlės, kur bendruomenės nariai pardavinėja vietiniame ekologiniame ūkyje užaugintas ir pagamintas gydomąsias arbatas, prieskonius ir kitokius produktus. Tai dar vienas bendruomenės pajamų šaltinis, nes visai šalia bažnyčios jau išlieti pamatai, kur bus bendruomenės valgyklos pastatas ir jam pastatyti reikia nemažų pinigų. O čia keletas gražiai sutvarkytos aplinkos religinių motyvų.

Panara

Taip jau atsitiko, kad šios išvykos metu fotoaparatas liko namuose. Net nebuvo tokios minties jį pasiimti, nes išvažiuojant buvo kiti planai. Keletą nuotraukų pavyko padaryti mobiliuoju telefonu. Kodėl “pavyko”? Padarius vos pora nuotraukų telefonas išsijungė ir pranešė, kad veiks tik tada, kai bus įjungtas į elektros tinklą. Vos ne vos pavyko padaryti dar kelias nuotraukas. Tikintys sąmokslo teorijomis gali suregzti planą, jog čia tokia vieta ir nėra ko fotografuoti. Ne veltui dalis atvykstančiųjų stebuklingai pasveiksta ar pasikeičia. Jei atvirai, tai kilo ir tokių minčių, bet kas šiek tiek daugiau draugauja su elektronika, žino, kokių pokštų gali iškrėsti prietaisai, kai jiems atnaujinama programinė įranga.

Neilga buvo mūsų viešnagė Pilnų namų bendruomenėje, bet jei būnant Dzūkijoje be grybavimo, uogavimo ar šiaip turistavimo norėsis pabėgti nuo šiandieninio gyvenimo tempo ir rutinos, užsukite – žemiau yra nuoroda kaip rasti šią vietą.

Panara

Įdomus sutapimas, bet kitame Nemuno krante, vos už kelių kilometrų, yra Česukų kaimo piramidė, kur taip pat plūsta žmonės ieškodami pagalbos nuo įvairių negandų. Abi vietas sieja religija, tačiau tuo pačiu jos ir pakankamai skirtingos. Sako, kai kurie žmonės abi vietas vieną dieną stengiasi aplankyti.

Taip pat bus įdomu...

Komentuokite

Adresas nebus viešinamas. Privalomi laukeliai pažymėti *